OGRODZENIA POSESJI

OGRODZENIE KAŻDEGO DOMU I POSESJI SPEŁNIA ROŻNE ROLE. PODSTAWOWE JEGO ZADANIE TO OCZYWIŚCIE BEZPIECZEŃSTWO WŁAŚCICIELI I OCHRONA ICH MIENIA PRZED NIEPOŻĄDANA INGERENCJĄ Z ZEWNĄTRZ, ALE RÓWNIEŻ OCHRONA PRYWATNOŚCI.

JEDNAK DYLEMATY ZWIĄZANE Z JEGO WYBOREM NIE OGRANICZAJĄ SiĘ WYŁĄCZNIE DO KWESTII BEZPIECZEŃSTWA CZY FUNKCJONALNOŚCI CODZIENNEGO DOSTĘPU DOMOWNIKÓW I GOŚCI. CZĘSTO TEZ SAMO UKSZTAŁTOWANIE TERENU CZY SAMA LOKALIZACJA BUDYNKU PRZYSPARZA ZASADNICZYCH DYLEMATÓW DOTYCZĄCYCH WŁAŚCIWEGO WYBORU ROZWIĄZAŃ MOŻLIWYCH DO ZASTOSOWANIA. DODATKOWO PROJEKT WSPÓŁCZESNEGO OGRODZENIA , A ZWŁASZCZA JEGO CZĘŚĆ FRONTOWA MUSI SPROSTAĆ RÓWNIEŻ WYMOGOM ESTETYCZNYM I STWORZYĆ SPÓJNA CAŁOŚĆ Z CHARAKTEREM I FIRMA BUDYNKU, ORAZ POZOSTAĆ Z NIM WE WŁAŚCIWEJ PROPORCJI.

WPRAWNE OKO DOŚWIADCZONEGO PROJEKTANTA POTRAFI DOSTRZEC MOŻLIWOŚCI NAWET TAM GDZIE POJAWIAJĄ SiĘ TRUDNOŚCI CZY OGRANICZENIA I DOKONAĆ WŁAŚCIWEJ SELEKCJI WŚRÓD NADMIARU MOŻLIWYCH MATERIAŁÓW DO JEGO WYKONANIA, A WYBÓR JEST PRZECIEŻ OGROMNY i NIE TYLKO WYBRANY MATERIAŁ ALE RÓWNIEŻ SPOSÓB W JAKI ZOSTANIE ZASTOSOWANY ZDECYDUJE O EFEKCIE KOŃCOWYM. DODATKOWO DBAŁOŚĆ O DETAL WYKOŃCZENIA POZWOLĄ UZYSKAĆ TAKI OCZEKIWANY OPTYMALNY EFEKT.

ZAPOTRZEBOWANIE NA OGRODZENIE DOPASOWANE DO POTRZEB I WYGLĄDU BUDYNKU MOŻNA UWZGLĘDNIĆ W ZAKRESIE ZAMAWIANEGO PROJEKTU.

PERGOLE I ZADASZENIA

CIEKAWYM I CORAZ CZĘŚCIEJ STOSOWANYM ELEMENTEM ARANŻACJI PRZESTRZENI WOKÓŁ BUDYNKU I WYKOŃCZENIA ELEWACJI SĄ RÓŻNEGO RODZAJU PERGOLE I ŚWIATŁOŁAMACZE - WYKONANE Z DREWNA I STALI MAJA RÓŻNE FORMY W ZALEŻNOŚCI OD FUNKCJI JAKĄ BĘDĄ SPEŁNIAŁY, ORAZ KONCEPCJI STYLISTYCZNEJ SAMEGO BUDYNKU. MOGĄ BYĆ POJEDYNCZYM ELEMENTEM UZUPEŁNIAJĄCYM STREFĘ WEJŚCIA DO BUDYNKU LUB NA TARASIE, ALBO ZUPEŁNIE NIEZLEŻNĄ DODATKOWĄ KONSTRUKCJĄ SŁUŻĄCĄ ROZBUDOWIE. FORMY I FUNKCJI BUDYNKU

TRUDNO PRZECENIĆ WALORY TAKICH DODATKOWYCH ELEMENTÓW MAŁEJ ARCHITEKTURY PRZY OPRACOWYWANIU KONCEPCJI ELEWACJI , ZARÓWNO ZE WZGLĘDÓW PRAKTYCZNYCH, JAK I EFEKTU WIZUALNEGO JAKI MOŻNA DZIĘKI NIM UZYSKAĆ .

ZAPOTRZEBOWANIE NA ELEMENTY MALEJ ARCHITEKTURY TAKIE JAK PERGOLE, MOŻNA UWZGLĘDNIĆ W ZAKRESIE ZAMAWIANEGO PROJEKTU.