OGRODZENIA POSESJI

OGRODZENIE KAŻDEJ POSESJI SPEŁNIA ROŻNE ROLE. PODSTAWOWE JEGO ZADANIE TO OCZYWIŚCIE BEZPIECZEŃSTWO WŁAŚCICIELI I OCHRONA ICH MIENIA PRZED NIEPOŻĄDANA INGERENCJĄ Z ZEWNĄTRZ, ALE ISTOTNA JEST RÓWNIEŻ OCHRONA PRYWATNOŚCI, CZYLI OGRANICZENIE WIDOCZNOŚCI POSESJI DLA OSÓB Z ZEWNATRZ.

JEDNAK DYLEMATY ZWIĄZANE Z JEGO WYBOREM NIE OGRANICZAJĄ SIĘ WYŁĄCZNIE DO KWESTII BEZPIECZEŃSTWA CZY ZAGADNIENIA FUNKCJONALNEGO DOSTĘPU DOMOWNIKÓW I GOŚCI. BYWA ŻE UKSZTAŁTOWANIE TERENU DZIAŁKI I SAMA LOKALIZACJA BUDYNKU PRZYSPARZA DODATKOWYCH WĄTPLIWOŚCI DOTYCZĄCYCH WŁAŚCIWEGO WYBORU ROZWIĄZAŃ MOŻLIWYCH DO ZASTOSOWANIA. DODATKOWO PROJEKT WSPÓŁCZESNEGO OGRODZENIA, A ZWŁASZCZA JEGO CZĘŚĆ FRONTOWA MUSI SPROSTAĆ RÓWNIEŻ WYMOGOM ESTETYCZNYM I STWORZYĆ SPÓJNĄ CAŁOŚĆ Z CHARAKTEREM I FORMĄ BUDYNKU, ORAZ POZOSTAWAĆ Z NIM WE WŁAŚCIWEJ PROPORCJI.

WPRAWNE OKO DOŚWIADCZONEGO PROJEKTANTA POTRAFI DOSTRZEC MOŻLIWOŚCI NAWET TAM GDZIE POJAWIAJĄ SIĘ TRUDNOŚCI CZY OGRANICZENIA, ORAZ DOKONAĆ WŁAŚCIWEJ SELEKCJI , A WYBÓR JEST PRZECIEŻ OGROMNY I NIE TYLKO WYBRANY MATERIAŁ ALE RÓWNIEŻ SPOSÓB W JAKI ZOSTANIE UŁOŻONY ZDECYDUJE O EFEKCIE KOŃCOWYM. DODATKOWO DBAŁOŚĆ O DETAL WYKOŃCZENIA POZWOLĄ UZYSKAĆ TAKI OCZEKIWANY OPTYMALNY EFEKT.
ZAPOTRZEBOWANIE NA OGRODZENIE DOPASOWANE DO POTRZEB I WYGLĄDU BUDYNKU MOŻNA UWZGLĘDNIĆ W ZAKRESIE ZAMAWIANEGO PROJEKTU.

NA STYKU DOMU I OGRODU

TARAS – PRZESTRZEŃ ŚCIŚLE ZWIĄZANA Z FUNKCJA REKREACJI ZNAJDUJĄCĄ SIĘ NA STYKU DOMU I OGRODU. ŁĄCZY W SOBIE RÓŻNE ZAPOTRZEBOWANIA DOMOWNIKÓW I WYMAGA UMIEJĘTNEGO ROZPLANOWANIA PRZESTRZENI POD WYBRANĄ AKTYWNOŚĆ. SELEKCJI MATERIAŁÓW DO JEGO WYKONANIA TRZEBA DOKONAĆ NA PODSTAWIE OCENY MOŻLIWOŚCI TERENU Z UWZGLEDNIENIEM JEGO OGRANICZEŃ, ORAZ W ZALEŻNOŚCI OD STYLU SAMEGO BUDYNKU. TARAS JEST INTEGRALNĄ CZĘŚCIĄ ARCHITEKTURY DOMU I NAWET DLA MIŁOŚNIKÓW ZIELENI TO WŁAŚNIE Z BUDYNKIEM STANOWI ON SPÓJNĄ STYLISTYCZNIE CAŁOŚĆ, A NIE Z PROJEKTEM OGRODU.

PERGOLA – CIEKAWYM I CORAZ CHĘTNIEJ STOSOWANYM ELEMENTEM ARANŻACJI PRZESTRZENI WOKÓŁ BUDYNKU I WYKOŃCZENIA ELEWACJI SĄ RÓŻNEGO RODZAJU PERGOLE I KONSTRUKCJE Z UŻYCIEM LAMELI W CHARAKTERZE TZW. ŚWIATŁOŁAMACZY – WYKONANE Z DREWNA, ALUMINIUM LUB STALI MAJA RÓŻNE FORMY, W ZALEŻNOŚCI OD FUNKCJI JAKĄ BĘDĄ SPEŁNIAŁY, ORAZ OD KONCEPCJI STYLISTYCZNEJ SAMEGO BUDYNKU.

OPRÓCZ OCZYWISTEGO ZASTOSOWANIA JAKO ZADASZENIE TARASU, MOGĄ BYĆ POJEDYNCZYM ELEMENTEM UZUPEŁNIAJĄCYM STREFĘ WEJŚCIA DO BUDYNKU LUB  ZUPEŁNIE NIEZLEŻNĄ DODATKOWĄ KONSTRUKCJĄ SŁUŻĄCĄ ZMIANIE WYGLĄDU FORMY BUDYNKU

TRUDNO PRZECENIĆ WALORY TAKICH DODATKOWYCH ELEMENTÓW MAŁEJ ARCHITEKTURY PRZY OPRACOWYWANIU KONCEPCJI ELEWACJI I TERENU POSESJI, ZARÓWNO ZE WZGLĘDÓW PRAKTYCZNYCH, JAK I EFEKTU WIZUALNEGO JAKI MOŻNA DZIĘKI NIM UZYSKAĆ.

ZAPOTRZEBOWANIE NA ELEMENTY MAŁEJ ARCHITEKTURY TAKIE JAK PERGOLE MOŻNA UWZGLĘDNIĆ W ZAKRESIE ZAMAWIANEGO PROJEKTU.

TRAKTY KOMUNIKACYJNE – TEREN POSESJI

TRAKTY KOMUNIKACYJNE NA TERENIE POSESJI SĄ ŚCIŚLE ZWIĄZANE Z ARCHITEKTURĄ KAŻDEGO BUDYNKU – SĄ NIEODŁĄCZNE OD FUNKCJI ANI OD STYLU.

PROJEKT UKSZTAŁTOWANIA TRAKTÓW POZWALA PRZEDE WSZYSTKIM ROZPLANOWAĆ I UPORZĄDKOWAĆ CODZIENNĄ AKTYWNOŚĆ NA TERENIE POSESJI, JEDNAK POWINIEN TAKŻE ODPOWIEDNIO WYEKSPONOWAĆ ESTETYKĘ NIE TYLKO FRONTOWEJ CZĘŚCI POSESJI, ALE I CAŁEJ FORMY BUDYNKU. WAŻNY JEST ODPOWIEDNI DOBÓR MATERIAŁÓW NA WYKONANIE TRAKTÓW, TAK ŻEBY ICH RODZAJ, FORMAT, KOLOR I STRUKTURA POZWOLIŁY UZYSKAĆ  TRWAŁY I ATRAKCYJNY EFEKT JAKIEGO SPODZIEWAMY SIĘ PO REALIZACJI PROJEKTU.

ZAPOTRZEBOWANIE NA TRAKTY KOMUNIKACYJNE DOPASOWANE DO POTRZEB I WYGLĄDU BUDYNKU MOŻNA UWZGLĘDNIĆ W ZAKRESIE ZAMAWIANEGO PROJEKTU.

OŚWIETLENIE ELEWACJI I TRAKTÓW NA TERENIE POSESJI

WYBÓR I ROZMIESZCZENIE ODPOWIEDNICH OPRAW OŚWIETLENIA ZEWNĘTRZNEGO TO WAŻNY ELEMENT PROJEKTU ELEWACJI, TRAKTÓW I OGRODZENIA POSESJI. UMIEJĘTNE WYEKSPONOWANIE FORMY I PRZESTRZENI PRZY POMOCY ODPOWIEDNIEGO OŚWIETLENIA JEST NIEODŁĄCZNĄ CZĘŚCIĄ SKŁADOWĄ PROJEKTU ELEWACJI I RAZEM Z UWZGLĘDNIENIEM CZYSTO UŻYTKOWEJ FUNKCJI ŚWIATŁA SKŁADA SIĘ NA INDYWIDUALNY PROJEKT KONCEPCJI OŚWIETLENIA.

W OGROMNYM WYBORZE DOSTĘPNYCH W SPRZEDAŻY OPRAW WARTO MIEĆ ZA PRZEWODNIKA PROJEKTANTA, KTÓRY NIE TYLKO WYZNACZY ODPOWIEDNIE PUNKTY DO ZAINSTALOWANIA OPRAW, ALE RÓWNIEŻ I DOBIERZE ODPOWIEDNIE WZORY I WYMIARY OPRAW ORAZ ŹRÓDŁA ŚWIATŁA.

W ZAKRESIE OFERTY MOICH PROJEKTÓW ZNAJDUJE SIĘ RÓWNIEŻ DODATKOWA MOŻLIWOŚĆ WYKONANIA OBUDOWY DLA OPRAW ZEWNETRZNYCH W WYMIARZE DOSTOSOWNYM DO FORMY I WIELKOŚCI OBIEKTU ARCHITEKTONICZNEGO. PRZYKŁADY REALIZACJI TAKICH FORM ZNAJDUJĄ SIĘ W DOKUMENTACJI ZDJĘCIOWEJ Z REALIZACJI PROJEKTÓW – SĄ TO NIE TYLKO OBUDOWY OPRAW ŚCIENNYCH, ALE TAKŻE INDYWIDUALNIE PROJEKTOWANE, ORYGINALNE OBUDOWY OŚWIETLENIA TARASU.

ZAPOTRZEBOWANIE NA OŚWIETLENIE DOPASOWANE DO POTRZEB I WYGLĄDU BUDYNKU MOŻNA UWZGLĘDNIĆ W ZAKRESIE ZAMAWIANEGO PROJEKTU.